Detský youtuber má sklon k pedofílii. Randí s 13-ročným dievčaťom

Autor: Paula Kentošová | 10.5.2019 o 8:30 | (upravené 6.6.2019 o 19:08) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  12535x

Mnoho čitateľov pravdepodobne očakáva, že sa jedná o prípad zo zahraničia. Je to tak. Bohužiaľ sa to však odohráva priamo ,,u našich bratov'' Čechov, priamo na YouTube... ktorý nepochybne sleduje vyše 60% slovenskej mládeže.

22-ročný Ondra Vlček nie je pre český YouTube žiadnym nováčikom. Od 8.novembra 2015, keď na svoj kanál nahral prvé video, v ktorom konzumuje 50 červov, si založil slušnú základňu fanúšikov. Tá má dnes vyše 237-tisíc fanúšikov, väčšinu z nich tvoria deti a mládež do 16 rokov. Mladý youtuber neprišiel so žiadnym revolučným nápadom, neponúka nič viac, len to, čo tejto vekovej kategórii klamlivo vyhovuje - konzumuje nechutné veci, rozbíja si vajíčka o hlavu alebo si skrátka robí srandu z nič netušiacich ľudí. 

Videá, ktoré točí, sú neškodné, no presne opačný vplyv má na svojich fanúšikov samotný Ondra. Ten už pred pár mesiacmi začal randiť so svojou fanúšičkou. Celkom ako z gýčového amerického filmu, až na fakt, že jeho fanúšička nemá občiansky preukaz, keďže len v následujúcich týždňoch sfúkne 14-tu sviečku zo svojej narodeninovej torty. 

Kontroverzný vzťah sa dvojica nepokúsila utajiť, paradoxne, práve naopak. Už od svojich začiatkov sa pár nestránil zamilovaných prejavov v podobe fotiek, živých vysielaní, komentárov či videí. Zvrátenú situáciu zachytili aj niektorí slovenskí a českí youtuberi, ktorí sa prostredníctvom videí snažili nielen dostať túto vec do povedomia, ale zároveň upozorniť aj ostatné deti. Ondra však tiež pritvrdil a po tom, ako pod jeho profilom pribúdali negatívne reakcie, zverejnil video na svoju obhajobu. Už len názov svedčí o tragickosti a zároveň by malo zalarmovať zdravo uvažujúcich ľudí. 

,,Aj keď mám 22 rokov, od svojich 16-tich sa správam a rozmýšľam rovnako. Nikdy som si nerozumel so svojimi rovesníkmi,'' vysvetľuje Čech rozhodnutie hľadať si mladšiu partnerku. Fakt, že je od neho o 9 rokov mladšia mu nevadí. Tvrdí však, že sa rozhodne necíti byť pedofilom. ,,Nepriťahuje ma na nej to, že je nevyspelá, veď vyzerá oveľa staršie. Nikto ju nepoznáte tak ako ja, nikto neviete, čo robíme v osobnom živote,'' bráni sa. 

O tom, že s ôsmačkou na základnej škole nesmie mať pohlavný styk, vie. ,,Dávame si len pusy. Je to legálne, nenašiel som zákon, ktorý by to zakazoval,'' pokračuje ďalej Ondra vo svojom videu. Pravdou však je, že nie jeden jeho príbeh na instagrame presiahol všetky medze.

,,Neviem prečo sa do toho všetci starajú. Chápem, ak by to vadilo jej alebo mojím rodičom. Tam však nie je problém,'' argumentuje ďalej a opakuje, že sa cíti byť psychicky v poriadku. Na samotnom konci videa, ktoré má dnes viac než pol milióna zhliadnutí, priznáva, že má strach. ,,Bojím sa, že s to bude riešiť a bude z toho veľká kauza. Nemám čo skrývať. Nerobím nič zlé, no ak by tu bol nejaký právnik, ktorý by mi videl pomôcť ako to vyriešiť, prosím ozvite sa mi,'' dodáva. 

Pochopiteľne, takmer 15 minút dlhé video vyvolalo obrovský ošiaľ až natoľko, že sa vzťah rozpadol. Ondra verejne vyhlásil, že podstúpi vyšetrenie, aby dokázal, že je v poriadku a že na svoju milovanú lásku počká až pokiaľ dovŕši 15 rokov. Len čo však situácia na chvíľu utíchla, opäť sa dali dokopy. 

Tento prípad má hneď niekoľko problémov. Okrem absurdného správania rodičov maloletej, ktorí podľa slov Ondru s ich vzťahom nemajú žiaden problém, je tu taktiež aj psychický stav influencera, ktorý chtiac-nechtiac ovplyvňuje svojich fanúšikov. Tí sa totiž nachádzajú v pubertálnom veku, v ktorom je prirodzené inklinovať k svojim vzorom miestami viac, než k samotným rodičom. ,,Preboha čo sa do toho staráte? Je to ich vec, sú spolu zlatí a ľudia sa môžu zamilovať aj napriek vekovému rozdielu,'' obraňuje ich vzťah slovenská fanúšička.

V tomto prípade však nejde o pomer pozitívnych a negatívnych reakcií. Ide o oveľa viac. Faktom je, že 22-ročný muž je vo vzťahu s 13-ročným dievčaťom, ktoré ešte nemôže rozoznať, či niekoho naozaj miluje, alebo si skrátka užíva jeho pozornosť. Dnešné dievčatá možno vyzerajú o 5-6 rokov staršie, nepochybne sa aj tak správajú... no je absurdné, aby vo veku, keď niektoré z nich ešte len dostávajú prvú menštruáciu, mohli obrániť seba pred psychickou a fyzickou manipuláciou.

 

Odkaz na youtube video: https://www.youtube.com/watch?v=IUh6xuzK2oY&t=635s

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.

Prvá námestníčka Kováčiková odchádza z prokuratúry

Rezignáciu odôvodňuje aj útokmi na svoju osobu.


Už ste čítali?